ଆସନ୍ତାକାଲି କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିବେ ନବଜୋତ୍ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ

0 11

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ :  ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ନୂତନ ସଭାପତି ଭାବରେ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିବେ । ସିଦ୍ଧୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୧୧ଟା ରେ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ର ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ଦଳର ବିଧାୟକ ମାନେ ସମସ୍ତ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି । ସୂଚନାନୁସାରେ, ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଜସ୍ଥାନର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଛତିଶଗଡର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରନ୍ତି । ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭିତରୁ ଜଣେ ନେତା ଚଣ୍ଡିଗଡ଼କୁ ଆସିପାରନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ସିଦ୍ଧୁ ଏବଂ ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଚାଲିଛି । ଅମୃତସର (ପୂର୍ବ) ବିଧାୟକ ସିଦ୍ଧୁ ପବିତ୍ର ଗ୍ରନ୍ଥର ବଳିଦାନ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ । ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ହେବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପମାନଜନକ ଟୁଇଟ୍ ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଅମରିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ନାଗ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ । ନାଗ୍ରା କହିଛନ୍ତି, “ପ୍ରଧାନ ସାହାବ (ପିପିସିସି ସଭାପତି), ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବିଧାୟକଙ୍କ ତରଫରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି । ସେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେବା ପାଇଁ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବେ ।

ସିଦ୍ଧୁ ଶୁକ୍ରବାର ଏଠାରେ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ଚାରିଜଣ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସଭାପତିଙ୍କ ସହ ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି (ପିପିସିସି) ର ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.