ପରଲୋକରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ଅନୁପମ ଶ୍ୟାମ

0 7

ମୁମ୍ବାଇ  : ସିରିଏଲ ମନ କି ଆୱାଜ ପ୍ରତିଜ୍ଞାରେ ସଜନ ସିଂଙ୍କ ଭୂମିକାରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିବା ଅଭିନେତା ଅନୁପମ ଶ୍ୟାମଙ୍କର ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ ୬୩ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା। ଅନୁପମ୍ ମୁମ୍ବାଇର ଲାଇଫ୍ ଲାଇନ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ କିଡନୀ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିଲେ। ସେ ଗତ ଦେଢ ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ରୋଗ ସହ ଲଢୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ଚକିତ କରିଛି। ଟିଭି ଏବଂ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରୁଛନ୍ତି ।

अनुपम श्याम

ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଭେଟେରାନ୍ ଅଭିନେତା ଅନୁପମ ଶ୍ୟାମଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଫିଲ୍ମ ଏବଂ ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବଡ କ୍ଷତି । ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ‘

ଅନୁପମ ଶ୍ୟାମ ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ପରିଚୟ କେବଳ ଟେଲିଭିଜନରୁ ମିଳିଥିଲା ​​। ସେ ତାଙ୍କର ସ୍କୁଲ୍ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତାପଗଡରୁ ପ୍ରାପ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ଭର୍ତେନ୍ଦୁ ନାଟ୍ୟ ଏକାଡେମୀରୁ ଥିଏଟର ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହା ପରେ ସେ ଦିଲ୍ଲୀର ଶ୍ରୀ ରାମ ସେଣ୍ଟର୍ ରଙ୍ଗମଣ୍ଡଳରେ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସେ ଅଭିନୟର ସ୍ୱପ୍ନ ନେଇ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିଲେ ।

ଅନୁପମ ଶ୍ୟାମଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଯାତ୍ରା ଏକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫିଲ୍ମରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ସେ ପ୍ରଥମେ ‘ଲିଟିଲ ବୁଦ୍ଧ’ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଶେଖର କପୁରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ବନ୍ଦିତ କ୍ୱିନ୍’ରେ ସାଇନ୍ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ଫିଲ୍ମରୁ ଅଧିକ ମାନ୍ୟତା ପାଇପାରିନଥିଲେ। ଅନୁପମଙ୍କ ଲୁକ୍ସ ଏବଂ ଆଖି ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ଗୁଣ୍ଡା ଏବଂ ବଦମାସ ଚରିତ୍ର ମିଳୁଥିଲା । ସେ ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ଛୋଟ ଏବଂ ବଡ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ।

ତାଙ୍କର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଫିଲ୍ମଗୁଡ଼ିକରେ ‘ବନ୍ଦିତ କ୍ୱିନ୍’, ‘ସ୍ଲୁମଡଗ୍ ମିଲିଅନେୟାର’, ‘ଦ ୱାରିଅର୍’, ‘ଥ୍ରେଡ୍’, ‘ଶକ୍ତି’, ‘ହଲା ବୋଲ୍’, ‘ରାକ୍ତଚରିତ୍’ ଏବଂ ‘ଜୟ ଗଙ୍ଗା’ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ‘ମନ କି ଆୱାଜ ପ୍ରତିଜ୍ଞା’, ‘କୃଷ୍ଣା ଚଲି ଲଣ୍ଡନ’ ଏବଂ ‘ଡୋଲି ଅରମାନ କି’ ସିରିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.