ଭାରତ ଜିତିଲା, ପାକିସ୍ତାନ କାନ୍ଦିଲା

0 14

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚଳିତ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ବିଜୟର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିଛି। ଭାରତ ତା’ର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ୬୬ ରନର ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ଭାରତର ଏହା ପ୍ରଥମ ବିଜୟ। ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ମୁକାବିଲାରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ବୋଲରମାନେ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଫଳସ୍ୱରୂପ ଭାରତ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ତା’ର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୋର ଛିଡ଼ା କରିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମଧ୍ୟ କିଛି ଖାସ କରିପାରିନଥିଲେ। ଭାରତର ଏହି ବିଜୟ ଚିର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଖୁବ୍ ବାଧିଛି। ଭାରତର ଏହି ବିଜୟକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନର ସମର୍ଥକ ସୋଶାଲ ମିଡିଆରେ ଅଜବ କମେଣ୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଭାରତ ଓ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍ ଫିକ୍ସ ହୋଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ସମର୍ଥକ ଏକ ଗୁଜବ ସୋଶାଲ ମିଡିଆରେ ଚଳାଇଛନ୍ତି। କାରଣ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଫ୍ୟାନଙ୍କୁ ଭାରତର ବିଜୟ ହଜମ ହୋଇନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଫିକ୍ସ କରିଛି। କେହି ଏଥିପାଇଁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କ୍ୟାପଟେନ୍ ମହମ୍ମଦ ନବିଙ୍କୁ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। କେହି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି। କିଛି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟିମ୍ ଜାଣିଶୁଣି ଭାରତ ଠାରୁ ହାରିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.